POLİS Haberleri Tümü

BEKİR TAVAS MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI


04.07.1972 tarihinde Gökova da dünyaya geldi. İlk,  orta  ve lise  eğitimini  Muğla’da tamamladı. 1996 yılında Polis Akademisi’nden, 2003 yılında 2. Üniversite olarak A.Ü. Kamu Yönetimi  bölümünden  mezun  oldum.  Dicle  Üniversitesi  Sosyal  Bilimler  Enstitüsü  Eğitim Bilimleri Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlayarak, Eğitim Bilim Uzmanı unvanımı aldı. 2004 yılında Devlet Lisan Okulunun İngilizce bölümünü bitirdi. 2011  yılında  Güvenlik  Bilimleri  Enstitüsü,  Güvenlik  Stratejileri  ve  Yönetimi  alanında Doktoramı tamamladıktan sonra Doktor Unvanını aldı.

Profesyonel deneyim olarak, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye'nin bazı illerinde Komiser Yardımcılığı,  Komiser,  Başkomiser,  Emniyet  Amiri  ve  Emniyet  Müdürü  olarak  görevlerde bulundu. Bunun yanında Kriminalistik Uzmanı ve Polis Akademisinde Dr. Emniyet Müdürü-Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Ayrıca; Yurt dışında 2004-2005 yılları arasında Birleşmiş Milletler'de, 2009-2011 yılarında ise EULEX Avrupa Birliği Kosova Misyonunda Güvenlik Müşaviri görevlerinde bulundu.

Yurt içi ve Yurt dışında bir çok eğitim ve kurs aldı. Aynı zamanda da yurt içi ve yurt, dışı polisine  eğitimler  verdi. Emniyet  teşkilatında  ve  Polis  Akademisinde  Öğretim  Görevlisi olarak Anayasa Hukuku, Disiplin Hukuku, Polis Meslek Etiği, Polis Mesleğine Giriş, Güvenlik Yönetimi, Liderlik, Olay Yeri İnceleme ve Kriminalistik dersleri vermekte olan Dr. Bekir TAVAS halen  Kriminal Daire Başkanlığında Uzman Emniyet Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Sayın TAVAS Siyasi geçmiş olarak 2007 ve 2011 yıllarındaki genel seçimlerde Ak Partiden Muğla Milletvekili a. adayı ve 2014 yerel seçimlerinde ula başkan a.adayı oldu. Güvenlik bürokratı olan Dr. Bekir TAVAS 2015 seçimlerinde yeniden Muğla Ak parti milletvekili a.adayı olacak gibi gözüküyor.

Ayrıca Evli ve ikiz erkek çocuk babasıdır.

 Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz