GÜNDEM Haberleri Tümü

Shrink Nedir ve Faydaları Nelerdir


Günümüzde oldukça sık kullanılan ve her türlü işletme tarafından tercih edilen Shrink, plastik bir filmin, istenilen herhangi bir ürünün etrafını çevrelemesi sonucunda onu koruması işlemine verilen isimdir. Shrink ile ilgili olarak birçok sektörde kullanım sağlanmaktadır. Ayrıca bunu otomatik ve daha seri yapmak için shrink makineleri de üretilmiş olup; isteğe göre tedarik edilmektedir. Ürünü tamamen kaplayacak ve koruyacak olmasının yanı sıra, farklı bir paketleme türü olarak da, ürünün sadece çevresini kapatma işlemine de shrink denilebilmektedir.

Bu kadar yaygın ve özenli olarak kullanılan Shrink’in, birçok faydası bulunmaktadır. İlk olarak bilindiği gibi havasız ortamda barındıracağınız malzemelerin daha fazla dayanıklı olması ve bozulmadan uzun süreler idare edilebilmesi gelmektedir. Bununla birlikte, oldukça sağlıklı ve dış etkenlerden korunmaktadır. Yani toz, hava, koku gibi etkenlerden tamamen arındırılmış biçimde koruyabilirsiniz. Bunun yanı sıra Shrink paketleme; daha az masraf ve yüksek işlem hacmi sayesinde, makinelerle üretimde hız ve personelden azaltma sağlamanıza fırsat vermektedir. Hal böyle olunca, hem daha az personelle çalışıp, hem de daha fazla paketleme yapma olanaklarına erişebilirsiniz. Ürettiğiniz ürünleri gönül rahatlığıyla satmanıza da yardımcı olan shrink paketleme sayesinde, dilediğiniz kadar uzun süreli pazarlama yapabilirsiniz.

Özellikle tüketime açık olan, yani yenilebilir gıdalarda daha fazla avantaj sağladığı gibi, üzerine kendi reklamınızı yerleştirme şansını da sunacaktır. Kaliteli bir sunum içinde Shrink paketleme daima gereklidir.

Shrink ve shrinkleme işleminin faydaları ve avantajları nelerdir soruna cevap arıyorsanız bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz