GÜNCEL Haberleri Tümü

Tente Hakkında bilinmeyenler


 Tente kelimesi Latincede saçak anlamına gelen bir kelimedir. Daha çok gölgelik amacı ile yapılan bir uygulamadır. Tente, belli bir çizgi boyunca devam eden ve yan kısımlarında direk ve sütunların yer aldığı, direk ve sütunların sarmaşıklar ile dolanmasını sağlayan gölgelik ve dinlenme amacı ile yapılan bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Tente uygulamaları sayesinde genellikle yatay, çatı ve bükümlü bir şekilde olan açıklıklar dış etkenlere kapatılarak genellikle yaz aylarında zararlı güneş ışınlarından kış aylarında ise yağan yağmur ve kar sularından korunmak için kullanılır. Son zamanlarda kullanımlarında artış meydana gelen tenteler genellikle sekoya ya da sedir gibi sağlam ağaçlardan üretilmektedir.

Tentelerin Özellikleri Nelerdir?

Tenteler birbirinden farklı şekil ve çeşitler ile üretilebiliyor. Üstü açılan ve kapanan türlerinin yanı sıra yan kısımlarının açılıp kapanması da son yıllarda en çok tercih edilen türler arasındaki yerini almıştır. Kullanım kolaylığı ve kullanımı ile sunmuş olduğu keyif ile yaz aylarının vazgeçilmez uygulamaları arasında gösteriliyor. Tentelerin daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları için tentelerin üst ve yan kısımlarına ısı ve su yalıtımı yapılması oldukça etkili oluyor.

Tente, özellikle yaz aylarında yazlık alanlarda daha sık kullanıldığından altında oturulduğunda güneşin yakıcısı sıcaklığının olumsuz etkilerini gidermek için ısı yalıtımı yapılması gerekiyor. Aynı şekilde kış soğuklarında ve yağışlarında da ısı ve su yalıtımı tentelerin kullanım kolaylığını ve kullanım süresini uzatıyor. Tente yapımında bez kumaşların kullanılması ile birlikte farklı şekil ve yapıda üretimler de söz konusudur. Özellikle son zamanlarda tente konusunda en popüler üretim elektrikli açılır ve kapanır tentelerin üretilmesidir. Özellikle yazlık alanlarda en çok tercih edilen tente türleri elektrikli tentelerdir. 

Tenteler aynı zamanda çevresi camlar ile kapatılarak kış bahçesi haline de getirilebiliyor. Bu özelliği ile birlikte ev haricinde kişilere farklı yaşam alanları da sunuyor. Tente yapımı konusunda birçok firma faaliyet gösteriyor. Ancak konusunda uzman şirketlere yaptırılması ve garantili işçilik hizmetlerinin olduğu şirketlerin tercih edilmesi tente konusunda sağlıklı kullanımlar sunuyor. Tenteler istenile boyutlarda üretilerek müşterilerin hizmetine sunuluyor.

Daha detaylı bilgi için : www.montecarlotente.com.tr adresini ziyaret etmenizi önermekteyiz.Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz