19 Ekim 2018 Cuma

Dikkat Online büyücüler internette

Yeni Citroen C4 Fiyatları ve Özellikleri 2014 Citroen C4

Sıfır Citroen C4 fiyatı Citroen C4 özellikleri Citroen C4 kullananların yorumları nasıl Citroen C4 picasso ve sedan farkı test sürüşü Citroen C4 sigorta aydınlatma cam silme ve merkezi kilit sigortası 2014 Citroen Grand C4 Picasso

08 Aralık 2013 Pazar 22:38
Yeni Citroen C4 Fiyatları ve Özellikleri 2014 Citroen C4

2014 model Citroen C4 resimleri ve Citroen C4 özellikleri aşağıdaki makalede mevcuttur.
 2014 Citroen Grand C4 Picasso

Otomobil teknolojisinde alışılan güvenlik, konfor ve  sürüş keyfi gibi kavramlara yeni bir boyut kazandıran Yeni Citroën C4 Picasso’nun ardından tüm sahip olduğu özellikleri 7 kişilik bir oturma alanı ve daha da geniş iç hacim ile zenginleştiren Yeni Citroen Grand C4 Picasso, Türkiye’de satışa sunuluyor.

Yeni Citroen Grand C4 Picasso; 5.7 m2’lik rekor cam alanı ile loft daire ferahlığı  yaşatırken, 2,84 metrelik  sınıfının en uzun dingil mesafesi sayesinde  araç içinde 7 kişiye benzersiz rahatlıkta yolculuk deneyimi sunuyor. Daha fazla konfor  için teknolojinin tüm imkanlarından yararlanan Grand C4 Picasso, koltuk arkası led okuma lambaları,kişiye özel konfor sağlayan 3. koltuk sırasında yer alan havalandırma kanalları ve kişiselleştirilebilen 12 inçlik HD bilgi ekranı, 7 inçlik dokunmatik tablet ekran ile sınıfında ‘ilk’ leri sunan model olma özelliğini sürdürüyor. Yeni EMP2 platform, daha hafif gövdesi ve alçaltılmış yapısı sayesinde rekor seviyede düşük karbondioksit salımı ve  düşük yakıt tüketim değerlerine sahip. Yeni Grand C4 Picasso,  77.950 TL’den  başlayan satış fiyatı ile Citroën satış noktalarında..

CITROËN; ‘ Créative Technologie ’  imzasını en iyi yansıtan modeli olan C4 Picasso modelinin eylül ayında pazardaki yerini almasının ardından, 7 kişilik versiyonu Grand C4 Picasso ile teknolojiyi benzersiz tasarımla birleştirme sanatını bir kez daha gözler önüne seriyor. İleri teknolojiyi yansıtan ön bölüm, özel tavan barları ve yepyeni üç boyutlu etki veren LED arka far grubu ile yeni jenerasyon C4 Picasso’nun tüm güçlü yanlarının yanı sıra; geniş, aydınlık ve ferah Loft daire tasarımından ilham alan iç mekanı ve sürüşte yeni standartlar belirleyen süspansiyon konforu sayesinde tüm dinamikleri bir adım ileriye taşıyor.

Akıcı tasarım ile güçlü bir görünüm

Yeni CITROEN Grand C4 Picasso’nun en temel görsel özelliği yan görünümde hissediliyor. Ön camdan başlayan ve tavan kemeri boyunca devam ederek arkaya kadar uzanan krom detay araca dikkat çekici bir farklılık katıyor. Bu krom “imza” ferah iç hacmi ve geniş cam yüzeyleri belirginleştiriyor. Ön bölümde teknolojik ve güçlü görünüme katkıda bulunan LED aydınlatmaların hemen altındaki  farlar ve sis lambaları, üç boyut etkisine sahip arka far grubu  yenilikçi ve fütüristik işaretler taşıyan rafine bir tasarım özelliğine sahip. Arka tasarım, bagaj bölmesinin sağlamlığını ve genişliğini ortaya çıkartan  yükleme kısmına kolay erişim sağlayan bagaj kapısı ile şekilleniyor.
PSA’nın yeni platformu EMP 2 ilk kez Yeni C4 Picasso’da;

Yeni Citroen C4 Picasso; PSA gurubu içerisinde EMP 2 platformunu  kullanan ilk model olma özelliğini taşıyor. Yeni platform 100 kg daha hafif olması sayesinde,  rekor seviyede düşük karbondioksit  salımı ve en az yakıt tüketimi değerlerine sahip olabilmekte.

C4 Picasso, kompakt boyutlarına rağmen geniş iç hacmi ile  segmentinde referans model olma özelliğine devam ediyor.  Loft dairelerden esinlenerek hazırlanmış kabininde konfor için yaratılmış teknolojik yenilikler Grand C4 Picasso’nun bir diğer farklılıklarını oluşturuyor.

Loft daire refahlığını yaşayın..

Yeni Citroen Grand C4 Picasso’nun iç mekanı “loft daire ruhu” ile tasarlandı. Benzeri olmayan panoramik ön cam ve kabinin doğal ışıkla dolmasını sağlayan  geniş cam tavan sayesinde aracın ferah ve geniş yapısının altı çiziliyor. Yeni Citroen Grand C4 Picasso, 5,70 m2’lik cam yüzeyleri  ile segmentindeki tüm araçlardan  daha fazla cam alana sahip. Gece kullanıldığında, araçta yer alan beyaz LED ışıklar (tavanda, arka aydınlatma bölümü, ön koltukların arkasından çıkan masalar, iç kapı kolları) konforlu ve şık  bir ortam oluşturmaya yardımcı oluyor.

Loft daire ilhamı aynı zamanda araç içinde kullanılan materyallerinin kalitesinde ve detaylardaki özende de farkediliyor. Asimetrik biçimde tasarlanmış ön konsol farklı renkler ve materyallerin birlikte kulanılmasıyla etkileyici ir şıklığa sahip.Yüksek teknoloji ve dinamizmi çağrıştıran siyah renk sürücü tarafını domine ederken, yolcu tarafında kullanılan  şampanya tonları ile “ışıldayan” etki hissediliyor.

Yeni Citroen Grand C4 Picasso’nun her yolcusunun, kendisini evinde hissetmesi için tüm detaylar en rafine biçimde düşünülmüş. Grand C4 Picasso ayarlanabilen 3. Sıra koltukları ile yolcu kapasitesini yediye çıkarıyor. Aracın 2. ve 3. sırasındaki yolcular ferah iç hacim ve araç yapısı sayesinde maksimum oturma alanına sahip oluyorlar. İkinci sıradaki birbirinden bağımsız 3 koltuk bağımsız olarak ayarlanabiliyor ve sırtlıkları yatırılabiliyor. 2.sıra koltuklar ayrıca katlanarak bagaj hacminin genişlemesini sağlıyor. Ön koltuğun da katlanması ile 2.75 cm uzunluğuna ulaşan bir yükleme koridoru  elde edilebiliyor. Grand C4 Picasso, kategorisinde ilk kez 3. sıra koltuklarda oturan yolcular için  kişisel havalandırma mekanizmalarını sunuyor.

Bir önceki jenerasyon Grand C4 Picasso ile aynı uzunluğa ( 4,59 metre) sahip olmasına rağmen, sınıfında en yüksek değer olan 2,84 metrelik dingil mesafesi sayesinde çok daha geniş bir iç mekan sunuyor. Bu da Grand C4 Picasso’ya benzersiz özellikler kazandırıyor.

Bir önceki nesil C4 Picasso modeline göre 69 litre daha geniş bagaj alanına sahip yeni nesil Grand C4 Picasso  2. sıra koltuklar katlanmış konumdayken 700 litreden fazla bir bagaj hacmi sunuyor.

4.59 metre uzunluğa, 1.80 metre genişliğe ve 1.64 metre yüksekliğe sahip olan Grand Citroen C4 Picasso, 11 metrelik dönüş çapı  ve elektrik destekli direksiyonu sayesinde her türlü yol durumunda dinamik ve adaptif  bir sürüş sunuyor.

Lounge Pack, 360 görüş açılı kamera , otomatik bagaj kapısı

Yeni CITROEN C4 Picasso’da bulunan “Lounge pack” opsiyonu sayesinde tüm yolcular first-class seyahat ediyor. Ön koltuklarda masaj özelliği ve  ön yolcu koltuğu ayak uzatma desteği ile beklentilerin üzerinde bir yolculuk konforu ve keyfi sağlanıyor.

Anahtarsız giriş ve çalıştırma, otomatik bagaj açma ve geri görüş kamerası gibi yararlı günlük fonksiyonları bir adım ileriye taşıyan Yeni CITROEN Grand C4 Picasso, daha da keyifli ve rahat bir sürüş sağlamak üzere bir dizi yenilik sunuyor.

360 görüş açılı kamera sayesinde sürücü, aracın etrafına yerleştirilen dört adet kamerayı kullanarak aracın durumuna ait kuş bakışı bir görünüm elde edebiliyor. Ayrıca, tercihe bağlı olarak,  sadece arka görünüm veya panoramik ön görünüm seçenekleri de bu kamera sisteminin içinde mevcut. Bu sistem, aracın etrafının tamamen görülmesini sağlayarak daha kolay manevra yapmaya olanak tanıyan özel ve geniş bir görüş alanı oluşturuyor. Bunun yanında otomatik  bagaj kapısı, 220v priz(soket), Yeni Citroen Grand C4 Picasso’nun ayrıcalıklı özelliklerinden birkaçını oluşturuyor.

Güvenlik

Yeni Citroen Grand C4 Picasso’da konfor ve güvenlik adına bir çok teknolojik ekipman bulunuyor:

• AFIL-Şerit İhlal Uyarı Sistemi: İstem dışı şerit değişikliklerini, sürücüye emniyet kemerinin titreşimiyle bildiriyor.

• Park Yardım sistemi : Kendi kendine otomatik park etme özelliği, ancak Yeni Grand C4 Picasso sadece park etmiyor aynı zamanda kendi kendine park yerinden çıkabiliyor.

• Hıza Duyarlı Aktif Emniyet Kemeri: Bu sistem emniyet kemeri mekanizmasında bulunan bir motor sayesinde çalışıyor. Motor her iki yöne doğru çalışabildiğinden, aracın hızına ve yoldaki riskine göre kemeri gerer ya da gevşetir. Ayrıca, araç ilk hareket ettikten sonra, 10 km hıza ulaştığından sistem hem sürücünün hemde öndeki yolcunun kemer boşluğunu alır.

• Akıllı Far Sistemi: Bu sistem uzun farlar yanık durumdayken karşıdan bir araç  gelmesi durumuna, farları kendiliğinden kısa konuma alır. Araç geçtikten sonra tekrar uzun far konumuna getirir. Ayrıca, arkadaki aracın sollaması, şehir ışıkları veya öndeki araca yaklaşılması durumlarında da sistem devreye girmekte.

• Mesefe Koruma Sistemi: Bu sistem 60 km hız ve üzeri durumlarda devreye girebilmekte. Öndeki araç ile istenilen mesafenin korunmasını sağlamakta. Mesafenin kısalması durumunda, alarm gerek ekrandan gerekse sesli olarak uyarı verir. Aynı zamanda aktif emniyet kemeri de gerilerek sürücü hem uyarılır hemde olası bir risk için hazırlık yapmaktadır.

• Kör Nokta Uyarı Sistemi: Kör noktada kalan araçları, yan aynalarda bulunan küçük bir uyarı lambası aracılığıyla sürücüsüne bildirmekte.

• Juke box: Araç içerinde bulunan juke box özelliği ile istenilen müzikler USB ile aracın hafızasına laınabilmektedir.
12’’ HD Panoramik Bilgi Ekranı

Citroën Grand C4 Picasso’nun iç mekanı her detayında özenle seçilmiş materyallerden oluşurken, konforun sağlanmasında en son dijital teknolojik unsurlar kullanılıyor. Grand C4 Picasso’nun direksiyonunun başına oturulduğunda sürücü ve yolcunun aynı anda takip edebileceği 12’’ HD Panoramik ekran karşılıyor. Bu ekranı tüm araç fonksiyonlarını parmağınızın ucuna taşıyan ikinci bir 7’’ dokunmatik tablet ekran tamamlıyor. Sürüş bilgilerinin görüntülenmesini sağlayan 12’’ HD panoramik ekrandan ihtiyaca göre tercihe göre kişiselleştirmek mümkün. Üç farklı tema barındıran ana ekranda hız göstergesinin yanında seçtiğiniz bir fotoğraf , nevigasyon bilgileri ve yol bilgisayarı verileri ayrı ayrı seçilebiliyor.

7’’ Dokunmatik Tablet Ekran

Farklı temalar seçildiğinde 7’’ dokunmatik kumanda ekranı da yeni temaya uygun formata geçmiş oluyor. Tüm araç fonksiyonlarının kontrol edilebildiği dokunmatik ekran sayesinde iç mekanda düğme kargaşasından uzak sade bir anlayış benimseniyor. Bu ekran; klima kumandasından nevigasyona , sürüş yardım asistanlarının seçiminden telefona kadar birçok özelliği barındırıyor. Juke Box isimli müziği depolayabilen bir dahili hafızayı da içeren sistem 8 GB’lık kapasitesi ile müziğinizi yükleme olanağı sağlıyor. Tabletler kadar fonksiyonel olan bu dokunmatik kumanda ekranı seçtiğiniz müziğin kapak resimlerini görebilme, yüklenen resimleri slide show yapabilme,  hesap makinası ve takvim özelliklerini de içerisinde barındırıyor.

7 inçlik dokunmatik ekran ve kişiselleştirilebilir 12 inçlik HD panoramik gösterge ekranı otomobil alışkanlıklarına yeni bir boyut getiriyor.  Çoklu girişe imkan verilen sistem, vites kolunun ön bölümüne yer alan saklama alanının içerisinde iki adet usb girişi, 1 Aux girişi ile 12 voltluk şarj prizi ve otomobillerde rastlanması zor olan 220 V priz özelliklerini de barındırıyor.

Yakıt Tüketimi ve Karbon Salımı

CITROEN Grand C4 Picasso; yeni şasi sayesinde bir önceki nesline göre 100 kg daha hafifletilmiş durumda. Ön plana çıkan aerodinamik tasarımı 100 km’de 4 litrelik yakıt sarfiyatı ve 105g/km CO2 emisyonu ile de segmentinde rakiplerinden ayrışıyor.

- Alüminyum veya yüksek dirençli çelik kullanılan parçalardan ve farklı alışımlardan oluşan yeni EMP2 şasi platformu

- Geliştirilmiş ETG6 şanzımanlı e-HDi 115 HP motor, ortalama yakıt tüketimi; 4 lt/100 km ve ortalama CO2 salınım değeri ise; 105 gram olarak dikkat çekiyor.

Tüm dizel motorlarda bulunan 6 ileri düz vitesin  yanı sıra, 6 ileri otomatikleştirilmiş bir şanzıman da mevcut: Bu yeni şanzıman , geliştirilmiş ETG6 (6 Speed Efficient Tronic Gearbox)performans artışı sağlayan bu yeni şanzıman Türkiye’de de satışa sunulan e-HDi 115 model motorlarda kullanılabiliyor. Sürücüler ETG6 sayesinde ihtiyaçlarına ve sürüş ortamına göre istedikleri an manuel seçenekten otomatik moda geçebiliyor. Bu yeni şanzıman daha kolay kalkış sağlamak ve sürüş performansını arttırmak için motor gücünü etkin bir şekilde ayarlayan optimize bir pedal yapısına sahip. Vites değişimi hızını da sürücünün hareketine göre daha doğru ayarlayarak daha üstün performans ve konfor sağlıyor. Mükemmelleştirilen vites kolları verimliliği daha da artırıyor.
Yüksek Standartlarda Donanım

Grand C4 Picasso Türkiye’de Intensive donanım seçeneği ile piyasaya çıkıyor.
Grand C4 Picasso Standart Donanım:
- ABS,REF,AFU,ESP
- Ön, yan ve perde hava yastıkları
- Yokuş kalkış desteği
- Akıllı çekiş sistemi
- Elektrik destekli direksiyon
- Elektrikli park freni
- Anahtarsız giriş
- Çift bölgeli otomatik klima
- Bluetooth, usb, priz jack
- Elektrikli ön ve arka camlar
- Hız sabitleme sistemi
- Navigasyon
- Stop&Start
- Yol bilgisayarı
- Yağmur sensörü
- Arka park sensörü
- Anahtarsız çalıştırma
- Arka koltuklarda klima kontrolü
- Elektrikli katlanır yan aynalar
- Deri direksiyon
- Tavan Barı
- Akustik camlar
- Geri görüş kamerası
- Arka park sensörü
- 12 ” panoramik ekran
- 17 ‘’ alüminyum jant

Grand C4 Picasso Opsiyonlar:

- Teknoloji Paketi:
Park Yardım Sistemi, Xenon, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Işığa Duyarlı Akıllı Far Sistemi, Ön Park Sensörü

- Güvenlik Paketi :
AFIL & Aktif Hız Düzenleyici, Hıza Duyarlı Aktif Emniyet Kemeri

- Lounge Paket :
Masaj Fonksiyonlu Yarı Deri Koltuklar & Ön Yolcu Ayak Uzatma Desteği

- Otomatik Bagaj

- Cam Tavan

  Facebook Yorumları

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Foto Galeri

  ÖZEL HABER
  Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV