21 Mayıs 2018 Pazartesi

Dikkat Online büyücüler internette

50. Özel Güvenlik Sınav Soruları ve Cevapları 2 Şubat 2014

50. ÖGG Sınavı 2 şubat 2014 50.özel güvenlik sınav soruları Özel Güvenlik Sınav Soruları 2 şubat 2014 cevapları yorumları 50. ÖGG Sınavı Temel Eğitim ve Yenileme Soru ve Cevap anahtarı 2.2.2014 ögg 51.soruları

01 Şubat 2014 Cumartesi 22:44
50. Özel Güvenlik Sınav Soruları ve Cevapları 2 Şubat 2014

ÖGG soruları 50. Özel Güvenlik Sınav Soruları Özel güvenlik soruları cevap anahtarı
50 Özel Güvenlik Sınav Soruları ve Cevapları  2 Şubat 2014 pazar günü yapılan ÖGG sınavında çıkan sorular bu başlık altında eklenecektir.

Polis.Web.tr olarak sınava giren arkadaşlara başarılar dileriz ve Sorular ve cevap anahtarı açıklandığında sitemizde yayınlanacaktır.
50.özel güvenlik sınav sonuçları ve sınav soru ile cevap anahtarı sınavdan sonra eş zamanlı olarak sitemizde yayınlanacaktır. İlk önce sınava giren arkadaşlara ve bütün Özel güvenlikçi adaylara başarılar dileriz. Sınav ilgili detaylar şöyle; 50. ÖGG 2 şubat 2014 de Türkiye genelinde yapılmıştır.

Ancak son iki gündür ozelguvenlik.pol.tr resmi internet sitesi sınav yeri giriş bilgi ekranının yoğun olarak çalışmasından dolayı çalışmamaktadır. Bu sorunun kısa zaman içinde düzeltileceğini umut ediyoruz.

50. Özel Güvenlik (ÖGG) 2 şubat 2014  50. Temel, 26. Yenileme Sınavının  yapılacağı tarih olup bu sınava.

Özel güvenlik eğitim sertifikası ve kimlik kartları nereden alınıyor?
Özel güvenlik sertifika ve kimlik işlemleri Valiliklerimiz tarafından yürütüldüğünden, Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası ve kimlik işlemleri için müracaatın ikamet edilen İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olan Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne yapılması gerekmektedir.
Özel güvenlik sınavına Özel Güvenlik Temel veya Yenileme Eğitimi alınan ilin dışında girilebilir mi?
Mevcut sınav sistemimize göre, Özel Güvenlik Temel veya Yenileme Eğitimi hangi ilde alınmış ise, özel güvenlik sınavına da eğitimin alındığı ilde girilmesi gerekmektedir.
Özel Güvenlik Temel veya Yenileme Eğitimi sınav sonuçlarına itiraz nasıl yapılıyor?
Özel Güvenlik Temel veya Yenileme Eğitimi sınav sonuçlarına itiraz için, eğitim alınan özel güvenlik eğitim kurumu aracılığıyla ikamet edilen İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekmektedir.
 Özel güvenlik yenileme sertifikasını aldıktan sonra kimlik müracaatı yapılırken kimlik harcı yatırılacak mı? Eğer kimlik harcı yatırılmayacak ise daha önce yatırılan harçlar ne olacak?
5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 11’inci maddesi hükmünce çalışma izin belgesi süresiz olduğundan özel güvenlik kimlik harcı bir defaya mahsus yatırılacaktır. Özel güvenlik görevlisi kimlik belgesi için ikinci defa yatırılan harç bedellerinin iadesi işlemi Valilikler tarafından takip edildiği için, başvuruların ikamet edilen İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olan Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne yapılması gerekmektedir.
Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi devam edecek mi?
5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 11.maddesinde yapılan değişiklikle çalışma izin belgesi süresiz hale gelmiştir. Ancak Kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 34’üncü maddesi “Özel güvenlik görevlileri ile yöneticiler kimlik kartlarının yenilenebilmesi için beş yılda bir yenileme eğitimi alır.” hükmünce yenileme eğitimi devam etmektedir.
Özel Güvenlik Görevlilerinde Aranacak Şartlar Nelerdir?
Özel güvenlik görevlilerinde aşağıdaki şartlar aranır:
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
Silahsız olarak görev yapacaklar için en az sekiz yıllık ilköğretim veya ortaokul; silahlı olarak görev yapacaklar için en az lise veya dengi okul mezunu olmak.
Silahsız görev yapacaklar için 18, silahlı görev yapacaklar için 21 yaşıı doldurmuş olmak.
Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak.
Özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olmak.
5188 sayılı Kanunun 10. maddesinin (d) bendinde “Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.” şartlarını taşıyor olmak.

2 şubat 50. Özel Güvenlik Sınav Soruları ve Cevapları hakkında sizlerde cevap anahtarı açıklana kadar hatırlamış olduğunuz soruları aşağıdaki yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Facebook Yorumları

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • vasfi sönmez 4 yıl önce yorumlandı

   özel güvenlik sınav sonuç ları

  Foto Galeri

  ÖZEL HABER
  Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV